Darmowa dostawa do Paczkomatu od 50,00 zł, Kurierem od 300,00 zł.
Darmowa dostawa do Paczkomatu od 50,00 zł, Kurierem od 300,00 zł.
Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Układanki i klocki

( ilość produktów: 50 )

Pierwsze klocki dla niemowląt: gumowe, miękkie klocki

Klocki dla niemowląt to rajskie miejsce dla najmłodszych odkrywców i małych architektów! Nasze klocki są zaprojektowane specjalnie z myślą o bezpiecznej i kreatywnej zabawie dla niemowląt i maluszków. Rozwijane zdolności manualne dziecka już od najmłodszych lat będą wpływać na niego pozytywnie i wywierać prawidłowy rozwój. Ponadto szkolić będziecie swoje zdolności manualne, poznawcze, a jednocześnie cieszyć się fascynującą przygodą w świecie kolorów, kształtów i dźwięków.

Jakie klocki dla rocznego dziecka?

Wybierając klocki dla rocznego dziecka, warto kierować się pewnymi kryteriami, które pomogą zapewnić mu bezpieczną i odpowiednią zabawę. Oto kilka wskazówek oraz rodzajów klocków, które mogą być odpowiednie dla malucha:

 • Duże miękkie klocki: Dla rocznych dzieci najlepsze będą klocki o większych rozmiarach, które są łatwe do chwytania i trzymania. Miękkie materiały, takie jak guma lub pianka, pomogą uniknąć kontuzji w przypadku upadków.

 • Klocki sensoryczne, interaktywne i z dźwiękiem: Klocki z różnymi fakturami, kształtami i kolorami mogą pomóc rozwijać zmysły dziecka oraz zachęcać do badania i eksploracji, a także do nauki nowych rzeczy takich jak litery, cyfry czy zwierzątka. Dźwięki wydobywające się z zabawek mogą dodatkowo zainteresować dziecko i stymulować jego zmysł słuchu.

 • Klocki z możliwością łącznia elementów: Rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.

 • Klocki magnetyczne: Są świetne do tworzenia różnych konstrukcji. Pamiętaj jednak, aby wybrać dla swojego dziecka odpowiednią wielkość takich klocków, tak aby nie stwarzały zagrożenia.

 • Zabawki do sortowania klocków do których musimy dopasować różne kształty pomagają rozwijać umiejętność kojarzenia i dopasowywania.

Klocki gumowe dla dzieci

Gumowe klocki dla dzieci w naszej ofercie łączą w sobie bezpieczeństwo, kreatywność i sensoryczne doznania. Dzięki swojej elastyczności i przyjemniej fakturze, gumowe klocki z łatwością można chwytać, co pomaga rozwijać umiejętności motoryczne u małych rączek. Zazwyczaj zawierają wypustki, wgłębienia czy różne powierzchnie do dotykania. Te cechy stymulują zmysły dziecka, wspierając jego rozwój sensoryczny. Co ważne, ich powierzchnia przeważnie jest łatwa w utrzymaniu czystości, co ułatwia dbanie o higienę podczas zabawy. Ich bezpieczny materiał oraz brak ostrych krawędzi nie powoduje ryzyka skaleczeń czy kontuzji.

Drewniane klocki dla niemowlaka

Klocki drewniane są jednym z popularniejszych wyborów przez rodziców, głównie przez ich trwałość i bezpieczeństwo. Drewno jest naturalnym materiałem, co oznacza że nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Pozwalają na rozwój wyobraźni i tworzenie z nich przeróżnych kształtów oraz konstrukcji.

Główne cechy klocków dla rocznego dziecka:

 1. Bezpieczeństwo: Wszystkie klocki w naszym sklepie zostały wybrane i wyselekcjonowane pod kątem jakości materiałów i bezpieczeństwa użytkowania. Są one bezpieczne, wykonane z nietoksycznych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Tym samym zapewniają maksymalne bezpieczeństwo dla Twojego dziecka.

 2. Wspieranie rozwoju poznawczego: Nasze klocki i ich poszczególne elementy są doskonałym narzędziem do wspomagania rozwoju poznawczego u niemowląt. Zabawa w układanie i przekształcanie klocków pozwala na rozwijanie zdolności logicznego myślenia oraz uczenie się rozróżniania kształtów i kolorów.

 3. Kreatywność i wyobraźnia: Wierzymy, że wyobraźnia jest kluczem do nieograniczonej kreatywności. Nasz zestaw klocków zachęca dzieci do tworzenia swoich unikalnych konstrukcji i opowieści, co rozwija ich zdolności artystyczne oraz pomaga w ekspresji emocji.

 4. Wzmacnianie zdolności motorycznych: Manipulowanie klockami pomaga w rozwijaniu zdolności motorycznych i koordynacji ruchowej u niemowląt. To doskonały sposób na stymulowanie precyzyjnych ruchów palców i dłoni, co jest niezwykle ważne dla rozwoju zdolności manualnych.

 5. Zabawa sensoryczna: W niektórych zestawach klocków umieściliśmy elementy o różnych kolorach, dźwiękach i fakturach, które stanowią świetną zabawę sensoryczną dla niemowląt. To doskonała okazja, aby odkrywać różnorodność zmysłów i rozwijać percepcję sensoryczną.

 6. Idealne na prezent: Klocki dla niemowlaka jest dobrym pomysłem na prezent dla małego odkrywcy. Kreatywne zestawy klocków sprawią radość nie tylko maluchowi, ale także ich rodzicom.

Zapraszamy do dołączania do zabawy, która wspiera rozwój Twojego dziecka i sprawia, że każdy dzień jest pełen radości i nauki! Wszystkie nasze klocki są dostosowane do wieku dziecka, tak by nie stwarzały dla nich zagrożenia.

Sprawdź też klocki dla plastikowe klocki dla dzieci oraz klocki dla 2-latka i 3-latka.

pixelpixel