Darmowa dostawa do Paczkomatu od 99,00 zł, Kurierem od 149,00 zł. | Dostawa w kolejny dzień roboczy dla zamówień wykonanych do 14:00.  |  *nie dotyczy przesyłek paletowych
Darmowa dostawa od 99,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

5 pomysłów na zabawę z dzieckiem jesienią - odkryj jesienne zabawy pełne kolorów

2023-11-20
5 pomysłów na zabawę z dzieckiem jesienią - odkryj jesienne zabawy pełne kolorów

Jesień to pora roku, która oferuje ogromne możliwości dobrej zabawie, szczególnie jeśli chodzi o aktywności z dziećmi. Oto pięć kreatywnych pomysłów na jesienne zabawy, które z pewnością zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych odkrywców!

1. Spacer po liściach

Spacer po liściach to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Zbieranie kolorowych liści, rzucanie nimi i układanie bukietów to tylko niektóre z zabaw, które możemy zorganizować podczas spaceru. Jesień to pora roku, która oferuje ogromne możliwości do nauki i zabawy dla dzieci.

 • Zbieranie liści i naturalnych skarbów

Podczas spaceru po liściach, zachęć swoje dziecko do zbierania kolorowych liści, kasztanów, żołędzi i szyszek. Te naturalne "skarby" mogą być później wykorzystane do innych jesiennych zabaw w domu. Zbieranie liści to nie tylko świetny sposób na rozrywkę na świeżym powietrzu, ale także doskonała okazja do rozmowy o różnych drzewach, kształtach i kolorach liści.

 • Tworzenie bukietów z liści

Zadaniem dziecka może być stworzenie bukietów z zebranych liści. Do tego celu przydadzą się kolorowe wstążki lub sznurki. Zbierając liście różnych kształtów i kolorów, dziecko ma okazję do nauki poprzez zabawę. Które liście są największe? Które mają najciekawszy kształt? Które są najbardziej kolorowe? To wszystko są pytania, które możesz zadać swojemu dziecku podczas tej zabawy.

 • Zabawy z kasztanami i żołędziami

Jesienne spacery to idealna okazja do zbierania kasztanów i żołędzi. Kasztany mogą posłużyć do stworzenia zabawek - ludzików, zwierzątek czy nawet całych miast. Wystarczy trochę wyobraźni i kilka dodatkowych elementów, takich jak patyczki, kolorowy papier czy włóczka. Żołędzie mogą służyć jako naturalne koraliki do nawlekania na sznurki czy rurki. Tego typu zabawy rozwijają motorykę małą dzieci, kreatywność i zdolności manualne.

 • Malowanie zebranych liści

Zebrane podczas spaceru liście mogą posłużyć jako materiały do twórczych zabaw. Malowanie liści, wykorzystując kolorowy papier i farby, to doskonały pomysł na zabawę jesienią. Dzieci mogą tworzyć własne kompozycje, odbijając ich kształt na papierze czy malując je według własnej wyobraźni.

2. Tworzenie jesiennej dekoracji

Jesień jest porą roku, która daje nam ogromne możliwości do twórczej zabawy z dziećmi. Kolorowe liście, żołędzie, kasztany, szyszki - wszystko to można wykorzystać do tworzenia pięknych jesiennych dekoracji. Tworzenie jesiennej dekoracji to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały sposób na nawiązanie relacji z dzieckiem, rozwijanie jego zdolności manualnych, kreatywności i wpływanie na wyobraźnię dziecka. Zabawa ta jest idealna na jesiennych wieczory, kiedy to po całym dniu spędzonym na świeżym powietrzu, możemy w ciepłym domu zająć się twórczą zabawą.

2.1. Jak stworzyć jesienne dekoracje?

 •       Zbierz potrzebne materiały

 •       Ułóż je w dowolny sposób

 •       Przyklej zebrane materiały do podłoża

 •       Gotowe dekoracje możesz zawiesić w domu lub podarować bliskim

2.2. Co zbierać podczas spaceru?

Podczas spaceru z dzieckiem warto zwrócić uwagę na kolorowe liście, żołędzie, kasztany, szyszki, jarzębiny - wszystko to będzie doskonałym materiałem do stworzenia jesiennych dekoracji. Razem z dzieckiem możecie na przykład stworzyć mini kuchnię w lesie lub ogrodzie, gdzie głównymi "składnikami" będą kasztany i żołędzie. Zbudujcie mały piec z kamieni, użyjcie patyków jako łyżek i pozwólcie dziecku "gotować" ziemne dania. To wspaniała okazja do rozwijania kreatywności oraz nauki o przyrodzie.To zadaniem dziecka będzie znalezienie i zebranie tych skarbów. Pamiętaj, że dla młodszych dzieci spacer to doskonała okazja do kontaktu ze świeżym powietrzem i aktywności fizycznej!

2.3. Jakie materiały będą potrzebne?

Do stworzenia jesiennych dekoracji oprócz zebranych podczas spaceru skarbów przydadzą się również takie materiały jak kolorowy papier, klej, nożyczki, kolorowe flamastry czy farby. Wszystko to i wiele innych materiałów do twórczej zabawy można znaleźć na stronie Yupi.pl.

2.4. Pomysły na jesienną dekorację

 • Obrazki z liści: Możemy stworzyć obrazki, układając liście w różne kształty lub malując na nich. To doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni dziecka.

 • Ludziki z kasztanów: Kasztany, żołędzie i szyszki świetnie nadają się do stworzenia całej rodziny kasztanowych ludzików. Stworzysz też piękne jeże - to zadanie może sprawić dzieciom wiele radości.

 • Kolorowe lampiony: Do ich stworzenia potrzebne będą słoiki, papier i zebrane liście. Dzieci będą zachwycone, kiedy zobaczą jak pięknie świecą ich lampiony.
  Tworzenie jesiennych dekoracji to doskonały pomysł na zabawę jesienią. Ta zabawa daje dzieciom ogromne możliwości do wykorzystania ich kreatywności i wyobraźni, a wspólnie spędzony czas na pewno będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem. Pamiętajmy, że najważniejsze w tej zabawie jest dobra zabawa i możliwość spędzania czasu razem.

3. Pieczenie ciasteczek i wspólne gotowanie

Jesień to również czas, kiedy możemy z dzieckiem upiec ciasteczka. Pieczenie ciastek to idealna aktywność na chłodne, jesienne wieczory. Zapraszamy do kuchni, gdzie wspólnie z dzieckiem możecie stworzyć słodkie arcydzieła. Wybierzcie przepisy na ciastka z dyni, jabłek lub innych jesiennych składników. Pieczenie ciastek to nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja do nauki podstawowych umiejętności kuchennych, liczenia i mierzenia. Dodatkowo, nic tak nie rozgrzewa domu i serca jak zapach świeżo upieczonych ciastek!

4. Gry planszowe

Gdy za oknem pada deszcz, warto zaproponować dziecku grę planszową. W Yupi.pl znajdziesz wiele interesujących gier dla dzieci w różnym wieku.

Sprawdź dostępne u nas gry logiczne, gry edukacyjne, gry rodzinne a także gry dla małych dzieci - 3latków i 4-latków.

5. Czytanie książek

Zimne, deszczowe dni to idealny czas na czytanie książek. W Yupi.pl oferujemy wybór książeczek i zabawek edukacyjnych dla dzieci. Na koniec, nie zapominajmy o sile czytania. Jesienne wieczory to idealny czas na wspólne czytanie bajek z dzieckiem. Opowieści o przygodach zwierzątek w lesie, skaczących w liściach lub budujących domki z kasztanów, to świetny sposób na wyciszenie po dniu pełnym jesiennych zabaw.

Oto nasze pomysły na zabawę jesienią. Pamiętajmy, że jesień to nie tylko czas chłodniejszych dni, ale przede wszystkim okazja do wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawie. Wykorzystajmy te pomysły na zabawę, aby każdy jesienny dzień był pełen radości i wspólnych odkryć! W Yupi.pl znajdziesz wiele pomysłów na wspólne zabawy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Polecane

pixelpixelpixelpixel